Cigdem Okur
Buzlu Lazer Epilasyon
Cigdem Okur

Buzlu Lazer Epilasyon, en ince, en açık tüylerde bile etkili olan, dört mevsim uygulanabilen bir teknoloji ile kıl köklerini dondurarak yok eden konforlu ve etkili bir uygulamadır. Soğutucu mekanizmasıyla özellikle hassas bölgelerde acısız, ağrısız ve hızlı bir epilasyon imkanı sunmaktadır. Ütüleme lazer teknolojisini kullanan Buzlu lazer cihazları, bu yöntem ile epilasyonu başarılı bir şekilde yapmaktadır.

Kılları foliküllerine çok kısa süre ile enerji verip soğumasının ardından tekrar enerji verip kılların yavaş şekilde cilde zarar vermeden epilasyon yapılmasını sağlamaktadır. Lazer bu soğutma işlemini çok hızlı yaptığından acı ve ağrı duymanıza, cildinizde yanık oluşmasına da engel olur. Bu lazer uygulaması her atışta büyük bir alana etki etmesinden dolayı epilasyon işleminin kısa sürede tamamlanmasını sağlar.

Buzlu Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Cildinizi -3 dereceye kadar soğutan bir başlık kullanıldığı için acı hissedilmemekte ve epilasyon uygulaması konforlu bir şekilde yapılabilmektedir. Tüm vücuda uygulanan Buzlu Lazer uygulaması yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Bunun sebebi Buzlu Lazer epilasyonun büyük bir başlığa sahip olması ve bu sayede geniş alanlara etki edebilmesidir.

Cigdem Okur
Buz Lazer Erkekler İçin de Uygun mudur?
Cigdem Okur

Bayanlara oranla daha koyu ve sert kıl yapısına sahip olan erkeklerde lazer epilasyon artık hem acısız hem de konforlu. Buzlu Lazer Epilasyon sistemiyle erkekler de çok kısa sürede istenmeyen kıllarından kurtalabiliyorlar,  özellikle çok can yakan sakal üstü ve ense bölgeleri bile Buzlu Lazer epilasyon teknolojisiyle,  ortalama 4 – 6 seansda istenilen sonucu elde etmek mümkün

Erkeklerde Lazer Epilasyon Sonuçları

Acısız lazer epilasyon yapabilen, Buzlu Lazer cihazı ile yapılan uygulamalarda memnuniyet oranı yüksektir, sert ve yoğun kıl yapılarıyla bilinen erkek hastalarda acısız ve ağrısız lazer epilasyon uygulama yapılması bile çok büyük bir lükstür. Kısa süren seanslarla kalıcı azalma sağlanır ve her seansta ortalama yüzde 20 azalma olur, ortalama da 5 -7 seans sonunda istenilen sonuç elde edilir.

Cigdem Okur
Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon
Cigdem Okur

Buzlu Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu duruma bazen kıl batması gibi sağlık problemleri vesile olurken bazen de artık erkeklerin en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi vesile olmaktadır.

Erkeklerin bütün vücuduna lazer epilasyon yaptırabilme şansı vardır ama genelde epilasyon yaptırdıkları bölgelerin başında göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü, kulak, kaş arası lazer epilasyon ile el ve ayaktaki aşırı kıllar içi yapılan lazer epilasyon bölgeleri gelmektedir.

Erkeklerin vücutlarına yaptırdıkları Buzlu  lazer epilasyon seansları süre açısından bakıldığında ortalama 1 saat sürerken yüz bölgelerine yaptırdıkları lazer epilasyon ortalama 15 dakika sürmektedir. Burada temel alınan kıl cinsi kalın ve koyu renkte olan kıl cinsidir. Kadınlara göre daha farklı kıl yapısına sahip olan erkekler genelde daha kalın kıl köküne sahiptir bu yüzden kadınlara göre daha hızlı ve memnun edici sonuçlar alabilmektedirler.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmaktadır?
Cigdem Okur

Öncelikle lazer epilasyon yaptırmanın bir tedavi süreci olduğunu unutmamak gerekir. Buzlu Lazer ile kalıcı sonuçlar almak için ihtiyaç duyulan süre vücuttaki kıl yoğunluğuna, kıl yapısının ince ya da kalın oluşuna ve cilt tipine göre değişiklik göstermekle beraber, etkili bir sonuç açısından ortalama 5 ile 8 seanslık bir tedaviye ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer Lazer Epilasyon Yöntemlerinden Farkı Nedir?
Cigdem Okur

Buzlu Lazer epilasyon uygulamasını diğer lazer epilasyon uygulamalarından üstün kılan en önemli özelliği hiçbir acıya ve ağrıya sebep olmamasıdır. Ayrıca tüm cilt tiplerine uygun olması ve bronzlaşmış tene dahi uygulanması, Buzlu Lazer epilasyonun en büyük avantajlarındandır.

Güvenli midir?
Buz Lazer Epilasyon Hangi Bölgelerde Etkilidir?
Cigdem Okur

Buzlu  Lazer epilasyon uygulamasını diğer lazer epilasyon uygulamalarından üstün kılan en önemli özelliği hiçbir acıya ve ağrıya sebep olmamasıdır. Ayrıca tüm cilt tiplerine uygun olması ve bronzlaşmış tene dahi uygulanması, Buzlu Lazer epilasyonun en büyük avantajlarındandır.

Cigdem Okur
error: Content is protected !! Security Wall By Arda Yücel !!